Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SERCE

serce

Serce

Gdy przyłożysz ucho do klatki piersiowej, usłyszysz jednostajny, powtarzający się dźwięk - to bije serce. Nie takie, jakie koleżanki rysują w twoim pamiętniku, tylko prawdziwe, dzięki któremu możemy żyć.
Serce jest jednym z najważniejszych narządów wewnętrznych człowieka. Dzięki swej niezwykłej budowie mięsień serca kurczy się i rozkurcza, działając jak pompa. Otoczone jest siateczką naczyń krwionośnych (żył i tętnic), które możemy porównać do rur w naszym domu. Żyłami i tętnicami serce przepompowuje krew do każdego zakątka ciała. Wraz z krwią cały organizm otrzymuje tlen i niezbędne składniki potrzebne do życia.
Aby nasze serce było zdrowe i służyło nam do późnej starości, powinniśmy dbać o prawidłowe odżywianie i ruch - najlepiej na świeżym powietrzu. I jeszcze jedno: wbrew utartym wyobrażeniom, to nie w sercu mieszkają nasze uczucia. Za nie odpowiedzialny jest zupełnie inny narząd - ciekawe czy wiesz, który?