Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SKÓRA

skóra

Skóra

Czy wiesz, że przez całe życie nosisz na sobie nieprzemakalny płaszcz przeciwdeszczowy? Jest nim nasza skóra. Skóra to największy narząd człowieka. U dorosłego ma ok. 3 milimetry grubości i ok. 2 metry kwadratowe powierzchni, a waży mniej więcej 3 kilogramy. Nasze naturalne ubranko nie przepuszcza wody, chroni narządy wewnętrzne oraz zabezpiecza organizm przed wnikaniem szkodliwych substancji i drobnoustrojów. Dzięki niej utrzymujemy odpowiednią temperaturę ciała i czujemy przyjemny dotyk, gdy pogłaszcze nas mamusia.