Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SKRZYPŁOCZ

skrzypłocz

Skrzypłocz

Słyszeliście o takim stworzeniu? To doprawdy niezwykłe zwierzę. Żyje w oceanie i wykluwa się z jajeczek. Jego ciało okryte jest pancerzem, spod którego wystaje długi, cienki ogon. Najdziwniejsze jest jednak to, że ma aż 10 oczu! Dzięki nim dobrze widzi w ciemnościach i pod wodą. Krew skrzypłoczy jest niebieska i ma właściwości antybakteryjne. Naukowcy potrafią pobierać od nich krew (tak jak nam czasem pobiera pani laborantka, gdy trzeba zrobić badania). Z tej niezwykłej niebieskiej krwi robi się testy, których można używać w badaniach kosmicznych. Niektórzy ludzie uwielbiają jeść skrzypłocze i nie odstrasza ich nawet to, że potrawa z nich może być trująca!