Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SMOKI

waran

Smoki

Większość z was z pewnością zaprotestuje. Przecież smoki nie istnieją! To pewnie jakaś pomyłka? W baśniach i legendach smoki są przedstawiane jako groźne stwory - często o wielu głowach, skrzydlate, ziejące ogniem itp.

Takich smoków rzeczywiście nie ma, są tylko wytworami ludzkiej fantazji. Żyje jednak na Ziemi zwierzę nazywane smokiem z Komodo. Jest to waran - największa żyjąca obecnie jaszczurka na świecie. To groźny drapieżnik. Może ważyć ok. 150 kg i osiągać długość powyżej 3 metrów. Warany występują tylko na nielicznych wyspach w Indonezji i są objęte ochroną.