Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SOK ŻOŁĄDKOWY

sok żołądkowy

Sok żołądkowy

Zjadając smakowite potrawy, rzadko myślimy o tym, co się dzieje z przełkniętymi kęsami. Na szczęście natura wyposażyła nas we wspaniały narząd, jakim jest żołądek. W jego błonie śluzowej są gruczoły wydzielające sok żołądkowy. W skład tej bezbarwnej i przezroczystej cieczy wchodzą substancje, które m.in. trawią zjedzony przez nas pokarm (czyli go rozkładają).

W soku żołądkowym znajduje się również duża ilość śluzu, który chroni żołądek przed uszkodzeniami, a także działa bakteriobójczo. Wydzielanie soku żołądkowego następuje m.in. wtedy, gdy zaczynamy mieć chęć na coś smacznego i wzmaga się pod wpływem trafiającego do żołądka pokarmu.