Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - STAWY

stawy

Stawy

Stawy to nie tylko zbiorniki słodkiej wody, w których mieszkają ryby. Ciało człowieka również zaopatrzone jest w stawy, lecz zupełnie inne. Gdyby nie one, nie moglibyśmy się poruszać. Nasze kości są sztywne i twarde. Gdybyśmy chcieli je zginać na siłę, uległyby złamaniu. Ktoś, kto doświadczył już w życiu złamania jakiejkolwiek kosteczki, wie, że to nic przyjemnego.

Na szczęście mamy stawy, czyli ruchome połączenia kości. Do największych w ciele człowieka należą: stawy biodrowe, kolanowe, łokciowe i ramienne. Dzięki stawom zginamy ręce, nogi i palce, możemy się schylać, skakać, biegać i siadać. Żeby nasze stawy działały jak należy i nie ścierały się, są zaopatrzone w śliską substancję nazywaną mazią. To zupełnie tak, jak w dobrze naoliwionej maszynie.