Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - STONOGA

stonoga

Stonoga

Stonoga to nie tylko postać z bajki. Stonogi istnieją naprawdę. Taką nazwę noszą maleńkie stawonogi, zamieszkujące często wilgotne piwnice i szklarnie. Lubią podmokłe miejsca. Można je spotkać pod gnijącymi liśćmi, pod próchniejącymi gałęziami i pod korą drzew. Odżywiają się resztkami obumarłych roślin i zwierząt. Mają spłaszczone ciało o jajowatym kształcie, pokryte chitynowym pancerzykiem.

Jednak wbrew nazwie, którą posiadają, natura nie wyposażyła ich w sto nóg. Stonoga marmurowa, najpopularniejsza w naszym kraju, ma siedem par odnóży, co daje zaledwie 14 sztuk.