Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SUKULENTY

sukulenty

Sukulenty

Sukulenty - czy słyszałeś już kiedyś taką nazwę? Brzmi jak zaklęcie czarnoksiężnika, a tak naprawdę oznacza grupę niezwykłych roślin. Rośliny te przystosowane są do życia w trudnych warunkach: w miejscach, gdzie jest gorąco, sucho i gdzie bardzo rzadko padają deszcze. Sukulenty potrafią bronić się przed upałem różnymi sposobami: gromadząc zapasy wody w swoich liściach lub łodygach, sięgając korzeniami bardzo głęboko do podziemnych zapasów wilgoci, ograniczając parowanie lub przeczekując największe upały w ukryciu pod powierzchnią ziemi. Czasem do życia wystarczają im kropelki mgły albo rosy. Jak się domyślacie, te sprytne rośliny rosną na terenach pustynnych lub skalistych. Do grupy sukulentów zaliczamy gatunki, które nieraz bardzo różnią się od siebie wyglądem, np. kaktusy, aloesy, grubosze, rojniki czy „żywe kamienie”, które znajdziesz w naszym kąciku przyrodniczym.