Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - SZAFIRKI

szafirki

Szafirki

Tę nazwę znają doskonale i ogrodnicy, i jubilerzy. Wczesną wiosną w ogródkach można zobaczyć śliczne, niebieskie lub niebieskofioletowe kwiatki zebrane w gęste grona na krótkich łodyżkach. Wyrastają one z cebulek sadzonych w ziemi jesienią. Szybko się rozrastają, tworząc cudowne szafirowe dywany. Można je hodować także w doniczkach. Pięknie wyglądają jako małe bukieciki wykorzystywane
np. do ozdoby stołu.

A skąd znają tę nazwę jubilerzy? Czy sadzą szafiry w swoich ogródkach? Ależ skąd :). Szafiry to szlachetne kamienie, których używa się w jubilerstwie do wyrobu biżuterii. Z szafirkami łączy je intensywny, niebieski kolor.