Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - TASIEMIEC

tasiemiec

Tasiemiec

Gdy ktoś mówi, że serial telewizyjny to prawdziwy tasiemiec, ma na myśli, że składa się on z wieeelu odcinków. Prawdziwy tasiemiec nie ma jednak nic wspólnego z filmami. Jest to zwierzę, które prowadzi pasożytniczy tryb życia, odżywiając się kosztem innych stworzeń. Jest płaski i długi - wyglądem przypomina tasiemkę - stąd zapewne jego nazwa.

Jego larwy rozwijają się w mięśniach zwierząt roślinożernych, np. świń i krów, dlatego można się nim zarazić, jedząc surowe mięso. Należy też dokładnie myć owoce i warzywa przed spożyciem, ponieważ na ich powierzchni mogą znajdować się jaja tego groźnego pasożyta.

Dojrzałe osobniki tasiemców zamieszkują przewód pokarmowy swojego żywiciela, np. człowieka. Osoba, w której tasiemiec znalazł sobie dom, źle się czuje i zaczyna chorować. Brak apetytu lub napady głodu, chudnięcie, bóle brzucha, mdłości lub biegunka – takie objawy powinny skłonić nas do wizyty u lekarza.

Tasiemca da się wygonić, trzeba tylko szybko zorientować się, że to on niszczy nasz organizm i sumiennie przyjmować odpowiednie leki.