Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - TATARAK

tatarak

Tatarak

Wbrew pozorom nazwa tej rośliny nie ma nic wspólnego ani z tatą, ani z rakiem – nawiązuje ona do Tatarów, którzy prawdopodobnie przywieźli tatarak w nasze strony.

To roślina pospolita niemal na całym świecie. Zasiedla obszary podmokłe i bagienne, brzegi stawów, jezior i rzek. Dobrze się czuje w miejscach nasłonecznionych i jest odporna na niskie temperatury. Dzięki kłączom, czyli podziemnym pędom, szybko się rozrasta. Liście tataraku łatwo rozpoznać – są długie, wąskie i często pomarszczone na brzegach. Mają też charakterystyczny zapach – by go poczuć, wystarczy rozetrzeć fragment rośliny w palcach.

Tatarak jest jadalny, stosuje się go również w leczeniu niektórych dolegliwości – np. działa kojąco na układ pokarmowy, ma właściwości uspokajające i przeciwzapalne.