Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - TĘCZÓWKA

tęczówka

Tęczówka

To nie nazwa egzotycznego motyla ani kwiatu. Tęczówka jest elementem naszego oka. Kiedy chcemy zobaczyć kolor oczu naszej sympatii, oglądamy właśnie ją. Ma kształt okrągłej, nieprzezroczystej tarczy z czarnym punktem w środku. Ten punkt to źrenica, przez którą do naszych oczu wpada światło. Tęczówka jest zbudowana z naczyń krwionośnych, komórek barwnikowych oraz włókienek mięśni. Potrafi się rozszerzać i zwężać, regulując ilość przepuszczanego do oka światła. Zawarte w tęczówce barwniki decydują o kolorze naszych oczu. Zmiany barwy, lub pojawiające się na tęczówce szczeliny mogą pomóc w wykrywaniu chorób. Obserwacją i badaniem zmian w tej części oka zajmują się irydolodzy.