Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - TRZUSTKA

trzustka

Trzustka

Ten niepozorny narząd mierzący ok. 20 cm jest położony w jamie brzusznej za żołądkiem, przy wątrobie. Chociaż rzadko o nim słyszymy, to spełnia w naszym organizmie niezwykle ważną rolę.

Trzustka jest niczym mała fabryka chemiczna – wytwarza sok bogaty w różnorodne enzymy, które są niezbędne do trawienia spożywanych przez nas pokarmów.

Dzięki tym substancjom o dziwnie brzmiących nazwach (np. lipaza, amylaza czy trypsyna) z białek, tłuszczów i cukrów pozyskujemy niezbędne do życia składniki. Trzustka produkuje także niezwykle ważne hormony – insulinę i glukagon, które regulują poziom glukozy (cukru) we krwi.