Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - TULIPANOWIEC

tulipanowiec

Tulipanowiec

Tulipany – kto ich nie zna? Te piękne, wiosenne kwiaty są bardzo popularne i lubiane. Ale co mają wspólnego z tulipanowcem?
No cóż, niewiele.

Tulipanowiec to szybo rosnące drzewo liściaste, które swoją nazwę zawdzięcza kwiatom, podobnym właśnie do tulipanowych kielichów. To piękne drzewo ma soczyście zielone liście o ciekawym kształcie, które jesienią staja się żółciutkie. Może dorastać nawet do 30 metrów, więc nie nadaje się raczej do małych ogródków.

W Ameryce korzeń tego drzewa używany jest jako przyprawa, a jego kora posiada właściwości lecznicze. Drewno natomiast jest materiałem do wyrobu mebli, ozdobnych przedmiotów i instrumentów muzycznych.