Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - TYTOŃ

tytoń

Tytoń

W XV wieku Krzysztof Kolumb przybył do wybrzeży Ameryki. Jednym z odkryć dokonanych w trakcie tej wyprawy była niezwykła roślina – tytoń. Okazało się, że tubylcy, czyli Indianie, suszyli jego liście i je palili.

Wkrótce sprowadzono go do Europy, gdzie niektórzy doszukiwali się w nim właściwości leczniczych. Z suszonych liści zaczęto wytwarzać tabakę, cygaretki i cygara, a następnie papierosy. Z biegiem czasu odkryto, że roślina ta zawiera nikotynę – substancję powodującą silne uzależnienie. Dalsze badania wykazały, że podczas palenia tytoniu wydzielają się trujące związki, które są przyczyną nowotworów i innych poważnych chorób.

Jednak tytoń to nie tylko używka, lecz także ceniona roślina ozdobna. Wiele osób chętnie sieje go w swoich ogrodach, ponieważ jest łatwy w uprawie. Słynie z pięknych kwiatów o miłym zapachu. Śmiało można je wąchać – w przeciwieństwie do palenia nie jest to niebezpieczne dla zdrowia.