Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - USZY SŁONIA

uszy słonia

Uszy słonia

Tej nazwy często się używa w stosunku do pewnej tropikalnej rośliny, kolokazji jadalnej. Jak widzisz, porównanie to jest całkiem uzasadnione, gdyż ma ona ogromne liście, przypominające kształtem uszy naszego największego lądowego ssaka.

Kolokazja jest powszechnie uprawiana w Azji. Ceni się ją także w Polinezji i na Hawajach, w Afryce i Ameryce. Różne części tej ciekawej rośliny wykorzystuje się w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Ludzie chętnie zjadają jej młode liście i kwiatostany, a z bulw – bogatych w witaminy i skrobię – robi się mąkę. Niektóre odmiany kolokazji maję niezwykle piękne liście, co zachęca również do sadzenia jej w ogrodach jako rośliny ozdobnej.