Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - WADY WZROKU

wady wzroku

Wady wzroku

Zdarza się, że nasze oczy nie działają poprawnie i ostre widzenie z różnych odległości sprawia nam kłopot. Może to być objaw wady wzroku – w takim przypadku warto się udać do okulisty.

Niektórzy od urodzenia mają problemy z widzeniem, u innych pojawiają się one w ciągu życia, np. w podeszłym wieku lub wskutek wieloletniej pracy przy komputerze. Wielu ludzi cierpi na krótkowzroczność, która sprawia, że dobrze widzą tylko to, co jest bardzo blisko, a obiekty zlokalizowane dalej pozostają niewyraźne. Innym osobom dokucza z kolei dalekowzroczność – im obiekt znajduje się bliżej, tym jest dla nich mniej ostry.

Zaburzenia widzenia mogą powodować trudności w ocenie odległości obserwowanych obiektów. Kiedy osoby z takimi problemami poruszają się szybko (np. na rowerze), czasem wpadają na przeszkodę, zamiast ją ominąć.

Opisane powyżej choroby często można korygować przy pomocy okularów lub soczewek kontaktowych. Niektóre z nich lekarze są w stanie całkowicie usunąć, operując oczy. Niestety nie dotyczy to wszystkich schorzeń związanych ze wzrokiem.