Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - WESZ LUDZKA

wesz ludzka

Wesz ludzka

Wesz jest maleńkim pasożytniczym owadem uwielbiającym „dżunglę” ludzkich włosów. To tycie stworzenie ma do 5 milimetrów długości, spłaszczone ciało, małą głowę z czułkami i trzy pary odnóży. Wygląda jak ziarnko piasku. Potrafi szybko poruszać się we włosach dzięki specjalnym pazurkom czepnym, w które wyposażone są jej odnóża.

Gdy wesz zamieszka na naszej głowie, początkowo nic nie czujemy. Chociaż ten mały żarłok żywi się ludzką krwią, jego ugryzienie wcale nie boli. Dopiero, gdy skóra głowy uciążliwie swędzi, zaczynamy się zastanawiać, co się dzieje. Rodzice rozpoznają wszawicę głowy zazwyczaj wtedy, gdy dziecko często się drapie. Wszy znoszą małe jajeczka nazywane gnidami, które przymocowują do włosów.

Zwalczenie wszy w obecnych czasach nie jest problemem – wystarczy umyć głowę specjalnym szamponem, a następnie dokładnie wyczesać włosy. Starajmy się jednak unikać zarażenia wszawicą – nie używajmy cudzych grzebieni, szczotek do włosów czy ręczników.