Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - WŁOSY

włosy

Włosy

Czy podziwiając piękną fryzurę i kolor włosów koleżanki zastanawiałeś się kiedyś, co to właściwie jest włos? Wyrasta ze skóry i w powiększeniu wygląda jak cieniutki, błyszczący drucik. Włosy pokrywają całe nasze ciało z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni, spodu stóp, zgięcia w łokciach i zagięć pod kolanami. Nawet twoja buzia (przyjrzyj się jej w lusterku) jest pokryta delikatnym meszkiem. Brwi i rzęsy to także włoski. Ciała innych ssaków pokrywa dużo więcej włosów. Tworzą one sierść, która jest naturalnym ubrankiem dla zwierząt. Jeśli chcesz zapuścić długie włosy, musisz być cierpliwy, gdyż rosną one bardzo powoli - ok. 1 centymetra na miesiąc.