Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - WODOSPADY

wodospad

Wodospady

Część wody występującej na naszej planecie zawarta jest w wodach płynących, czyli np. rzekach, strumieniach i potokach. Niektóre z nich mają swoje źródła na terenach górskich. Płynąc w dół, czasem napotykają duże różnice w wysokości terenu, nagłe uskoki skalne czy progi – spadająca woda tworzy wtedy wodospady lub kaskady. Woda leci z hukiem, rozpryskując się i pieniąc. W ten sposób powstaje mgiełka drobnych kropelek, a załamujące się w niej promienie światła słonecznego powodują, że nad wodospadami często można zaobserwować tęczę. To naprawdę zachwycający widok!

Najwyższym wodospadem na Ziemi jest Salto Angel w Wenezueli, mierzący około 980 metrów. Do najbardziej znanych należą zaś Niagara w Ameryce Północnej oraz Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi w Afryce. Do najpiękniejszych wodospadów w Polsce zaliczamy m.in. Wielką Siklawę i Wodogrzmoty Mickiewicza w Tatrach oraz wodospady Kamieńczyka i Szklarki w Karkonoszach. Niebywałą ciekawostkę stanowi jedyny podziemny wodospad w Polsce. Znajduje się on na Dolnym Śląsku w dawnej kopalni złota w Złotym Stoku, 23 metry pod powierzchnią ziemi.