Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - WYROSTEK ROBACZKOWY

wyrostek-robaczkowy

Wyrostek robaczkowy

Ta tajemnicza nazwa dotyczy niewielkiego narządu, który przypomina swoim kształtem przyczepionego do naszego jelita robaczka. Zazwyczaj znajduje się on po prawej stronie jamy brzusznej, w jej dolnej części. Uważa się, że wyrostek robaczkowy może wspierać odporność naszego organizmu.

Być może niektórzy z Was nie mają już wyrostka – zdarza się bowiem, że ten niewielki narząd trzeba usunąć operacyjnie na skutek stanu zapalnego.

Gdy wyrostek choruje, objawami są najczęściej bóle brzucha, gorączka, nudności i wymioty. Trzeba wtedy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Na szczęście, po usunięciu tego narządu, człowiek dalej może żyć normalnie.