Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawostki - ŻYWICA

żywica

Żywica

Wbrew swojej nazwie nie jest to żadne żyjątko, tylko płyn. To substancja produkowana przez niektóre rośliny – głównie przez drzewa.

Gdy się skaleczysz, z rany wypływa krew, która następnie zasycha. W ten sposób powstaje strupek, który ochrania zranione miejsce. W podobny sposób działa żywica. Jeżeli przyjrzysz się z bliska gałęziom, szyszkom, igłom lub pniom roślin iglastych, z pewnością dostrzeżesz gdzieniegdzie kleistą ciecz o intensywnym zapachu. Krople żywicy pojawiają się w miejscach, w których drzewo zostało uszkodzone i tworzą „strupek”.

Żywica posiada wiele cennych właściwości. Jest składnikiem niektórych leków i kosmetyków, a także… biżuterii. Czy wiesz, że bursztyn to żywica, która powstała przed milionami lat?