Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ćwiczenia - DOPROWADŹ DO CELU

Zapraszamy do łamigłowek logicznych "Doprowadź do celu". Zadaniem dziecka będzie - za pomocą wyciętych elementów drogi - połączyć ze sobą przedmioty zgodnie z poleceniem (czasem takie same, czasem różne). Pozostałe pola szachownicy powinny zostać puste.

Na każdy zestaw składają się 3 arkusze - są to 3 wersje tego samego zadania. Arkusz A jest najłatwiejszy, arkusz B jest nieco trudniejszy, a arkusz C jest dla "zaawansowanych graczy" :). Proponujemy, by dziecko zaczęło od wersji najłatwiejszej, a potem - w zależności od tego, jak sobie będzie radzić - przechodziło (lub nie) do wersji trudniejszych.

wersja A - jest najłatwiejsza, ponieważ do połączenia są tylko dwa elementy, a dziecko układa tylko jedną drogę.

Doprowadź do celu Doprowadź do celu

wersja B - dziecko wycina fragmenty drogi i układa je na szachownicy tak, by powstały dwie  nieprzerwane linie łączące identyczne elementy. Arkusz ten zawiera podpowiedź - obok szachownicy znajduje się legenda, która pokazuje, jakie jest ułożenie puzzli, które dziecko ma do dyspozycji. Dzięki temu, nawet jeśli kartoniki się wymieszają i poobracają, z łatwością da się ustalić ich właściwą orientację przestrzenną. Przykładowo - linia pokazana na legendzie jako pozioma, na diagramie też będzie pozioma.

Doprowadź do celu Doprowadź do celu

wersja C - arkusz zawiera identyczne zadanie, jak arkusz B, ale nie ma podpowiedzi w postaci legendy. Dodatkowa trudność polega więc na tym, że wycięte kwadraciki mogą się poobracać i nie będzie wiadomo, czy np. linia ma być ułożona poziomo czy pionowo, czy ramię ma być zwrócone w prawo, czy w lewo itp. Dojście do właściwego rozwiązania wymaga zatem większego wysiłku.

Doprowadź do celu

Aktualnie dostępne są następujące arkusze:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.