Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ćwiczenia - SŁUCHANIE ZE ZROZUMIENIEM

słuchanie ze zrozumieniem

Zapraszamy do korzystania z ćwiczeń trenujących pamięć słuchową i słuchanie ze zrozumieniem. W ćwiczeniach tych niezbędny jest udział osoby dorosłej (rodzica, nauczyciela), bowiem trzeba będzie odczytać dziecku zamieszczone na arkuszu zdania. Na podstawie usłyszanych informacji dziecko wykona polecenie - może to być odpowiedź na pytanie, ocena prawdziwości tekstu lub narysowanie czegoś zgodnie ze wskazówkami.

Do wykonania ćwiczeń potrzebna będzie:
- umiejętność liczenia w prostym zakresie (najczęściej nie więcej niż do pięciu),
- znajomość prostych liczebników porządkowych (pierwszy, drugi, trzeci, czwarty),
- rozumienie pojęć typu "drugi od końca", "ostatni", "przedostatni",
- rozumienie wyrażeń przyimkowych z użyciem "nad", "pod", "za", "przed", "pomiędzy".

Oczywiście, jeśli dziecko nie posiada którejś z wymienionych tu umiejętności, nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie te ćwiczenia wykorzystać do stopniowego ich rozwijania.

Arkusze są dostępne w wersji bc i kolor. Wersje te mogą się od siebie trochę różnić również w zakresie treści, ponieważ na arkuszach kolorowych wykorzystano czasem kolor  jako dodatkową informację.

Arkusze w tej sekcji są przeznaczone dla dzieci przedszkolnych. Podobne zadania, ale o znacznie wyższym stopniu trudności (poziom elementarzowy) znajdziesz tu:
"Orientacja przestrzenna - W kolejce"
"Orientacja przestrzenna - Dorysuj wg opisu".

Zobacz też ćwiczenia w innych działach: