Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ćwiczenia - SUDOKU OBRAZKOWE

sudoku obrazkowe

Poniżej proponujemy arkusze z popularną grą sudoku w wersji obrazkowej dla dzieci (liczba pól do wyboru: 3x3 lub 4x4). Są dostępne dwa rodzaje ćwiczeń: sudoku tematyczne (arkusze z obrazkami o różnorodnej tematyce) oraz sudoku logopedyczne (arkusze z obrazkami zawierającymi w nazwach głoski trudne w wymowie).

Każdy arkusz składa się z planszy i obrazków do wycięcia. Niektóre z pól planszy są już wypełnione. Gracz ma za zadanie wyciąć obrazki, a następnie ułożyć je na planszy w taki sposób, by w każdym rzędzie i kolumnie dany obrazek wystąpił tylko raz.

W tym ćwiczeniu maluchy rozwijają logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Sudoku obrazkowe jest też dobrym wstępem do rozwiązywania trudniejszych wersji tej gry, w której używane są cyfry.

Wszystkie arkusze są dostępne w wersji bc i kol.

W tej sekcji są dostępne następujące materiały:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.