Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ćwiczenia - WĄŻ OBRAZKOWY

Wąż obrazkowy to prosta zabawa, dzięki której dziecko poćwiczy analizę głoskowo-literową słów. Będzie to dobry wstęp do nauki czytania.

wąż obrazkowy

Na każdym arkuszu znajduje się 10 obrazków, które należy wyciąć i w przypadkowy sposób rozłożyć na stole lub dywanie. Zadaniem dziecka jest ułożyć z obrazków węża wyrazowego - w taki sposób, by pierwsza litera danego słowa była taka sama, jak ostatnia litera słowa poprzedniego. Przykład:
paw - wózek - kot - truskawka - autobus - ser itd.

Węża układamy zgodnie z pisownią wyrazów. Trudność mogą sprawić dziecku słowa kończące się spółgłoską dźwięczną, która jest czytana w sposób bezdźwięczny. Przykładem jest słowo "paw", które czytamy [ paf ]. Tego typu słowa oznaczyliśmy dodatkowo wykrzyknikiem. Pomoże on dziecku rozpoznać takie sytuacje i prawidłowo ułożyć kolejny człon węża.

Arkusze są dostępne w wersji biało-czarnej i w kolorze.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.