Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Drzewko rodzinne

drzewko rodzinne

Drzewko rodzinne to arkusze przeznaczone do rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz operowania słownictwem nazywającym relacje rodzinne. Zadaniem dziecka jest przyjrzeć się strukturze drzewka i uzupełnić na arkuszu brakujące informacje.

Dla każdego drzewka przygotowaliśmy dwie wersje arkuszy:

Wersja A - uzupełnij zdania wypowiedziane przez wskazanego członka rodziny. Zdania nawiązują do informacji, jakie otrzymujemy ze struktury drzewa.

Wersja B - ustal, czyje wypowiedzi zostały zamieszczone pod schematem drzewka. Wypełnij puste pola prawidłowymi imionami członków rodziny.

Zachęcamy też do tego, by w oparciu o rysunek drzewka zadawać dziecku dodatkowe pytania lub zachęcić je do wcielenia się w rolę jednego z członków rodziny tam przedstawionej i opowiedzieć o swoich krewnych.

Sprawdź też materiały w innych działach:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.