Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

Na skróty:

Wspieramy:

Drzewko rodzinne

drzewko rodzinne

Drzewko rodzinne to arkusze przeznaczone do rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz operowania słownictwem nazywającym relacje rodzinne. Zadaniem dziecka jest przyjrzeć się strukturze drzewka i uzupełnić na arkuszu brakujące informacje.

Dla każdego drzewka przygotowaliśmy dwie wersje arkuszy:

Wersja A - uzupełnij zdania wypowiedziane przez wskazanego członka rodziny. Zdania nawiązują do informacji, jakie otrzymujemy ze struktury drzewa.

Wersja B - ustal, czyje wypowiedzi zostały zamieszczone pod schematem drzewka. Wypełnij puste pola prawidłowymi imionami członków rodziny.

Zachęcamy też do tego, by w oparciu o rysunek drzewka zadawać dziecku dodatkowe pytania lub zachęcić je do wcielenia się w rolę jednego z członków rodziny tam przedstawionej i opowiedzieć o swoich krewnych.

Sprawdź też materiały w innych działach:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.