Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Słownik emocji i postaw - MAGIA

Magia

Słowo magia jest znane wszystkim, którzy lubią baśnie lub fantastyczne historie. W baśniach to wiara w istnienie sił nadprzyrodzonych, których poznanie jest możliwe dzięki stosowaniu odpowiednich zaklęć. Znamy historię o Kopciuszku czy Królewnie Śnieżce, gdzie występują magiczne moce. Z podobną magią spotykamy się także w książkach o Harrym Potterze.

Ale magia to nie tylko literacka fantazja. To także niewytłumaczalna aura, która wpływa na otoczenie. Bywa, że ktoś ma magiczny wpływ na swoje środowisko i oddziałuje na nie z niezwykłą siłą, dobrą lub złą. Czyjeś spojrzenie może być magiczne. Czasem to magiczne słowo lub liczba. Zatem, jeśli rozejrzysz się dokładnie wokół siebie, nie tylko w ulubionych książkach dostrzeżesz magię