Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Słownik emocji i postaw - MYŚLEĆ

Myśleć

Słowo myśleć ma w języku polskim kilka znaczeń. Po pierwsze to zdolność do świadomego przetwarzania informacji. Zastanawiamy się nad jakimś problemem i próbujemy wyciągnąć odpowiednie wnioski. Ten proces nazywamy rozumowaniem, czyli łączeniem i kojarzeniem różnych wiadomości.

Myśleć to również skupiać się na czymś, przywoływać i analizować jakieś obrazy z rzeczywistości, mieć coś na względzie, np. myśleć o rodzinie, o szkole, o swojej przyszłości. Jeszcze innym znaczeniem tego słowa jest noszenie się z jakimś zamiarem czy chęć zrobienia czegoś: myśleć o tym, by wyjechać gdzieś na wakacje, myśleć o kupieniu komuś prezentu.

Sam więc widzisz, że myślenie jest złożoną umiejętnością - pracą mózgu, która wymaga uwagi, pamięci, umiejętności oraz wiedzy.