Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Fiszki ortograficzne

Ortografia jest prosta!

Dziecko szybciej zapamięta pisownię określonych wyrazów, jeśli będzie miało z nimi często do czynienia. Większość dzieci jest wzrokowcami, więc wizualne opatrzenie się może bardzo pomóc. Do tego właśnie celu służą fiszki - ułatwią pamięciowe opanowanie pisowni poszczególnych słów.

Każdy arkusz zawiera 9 fiszek (9 słów) i jest poświęcony jednemu ortogramowi. Możesz wybrać wersję biało-czarną lub w kolorze. Po wydrukowaniu arkusza należy pociąć go po szarych, grubych liniach. Wyciętą fiszkę składamy w książeczkę - na przedniej stronie będzie słowo z luką, a na tylnej - to samo słowo uzupełnione o prawidłowy ortogram.

Do jednej zabawy/ćwiczenia warto wydrukować co najmniej dwa arkusze - i to z ortogramami przeciwstawnymi (np. U i Ó). Wówczas dziecko, ucząc się lub powtarzając materiał, będzie musiało - po wymieszaniu fiszek z obu arkuszy - podjąć każdorazowo decyzję, który z dwóch ortogramów występuje w danym słowie.

W tej sekcji dostępne są następujące materiały:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.