Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Nauka mnożenia - FISZKI matematyczne

W tej sekcji proponujemy fiszki matematyczne, które pomogą dziecku przyswoić sobie tabliczkę mnożenia. Pojedynczy arkusz zawiera 9 fiszek, a tym samym 9 działań. Każde z nich to mnożenie przez jedną określoną liczbę. Możesz wybrać arkusz w wersji biało-czarnej (b/c) lub kolorowej (kol).

Po wydrukowaniu arkusza, należy wyciąć wszystkie 9 fiszek, a następnie każdą z nich zagiąć w połowie, tak jak pokazuje rysunek. Linię zgięcia wskazuje pomarańczowa, przerywana linia:

Po zgięciu fiszek wpół, stawiamy je na stole, działaniem w kierunku siedzącego dziecka. Dziecko patrzy na działanie, podaje wynik i odwraca fiszkę wynikiem do siebie, by sprawdzić poprawność odpowiedzi. Jeśli odpowiedź była dobra, dziecko sięga po kolejną fiszkę, jeśli zła - stawia karteczkę w jej pierwotnym ułożeniu, czyli tak, by wynik był niewidoczny. Dziecko wykonuje działania i odwraca fiszki do momentu, gdy wszystkie karteczki będą zwrócone do niego wynikiem.

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.