Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

OTO JA

- Oto ja -

Do zabawy będą potrzebne:

  • bardzo duży arkusz papieru (np. papieru pakowego),
  • kredki, pisaki, farbki
  • stare gazety (najlepiej kolorowe magazyny)
  • ewentualnie: kolorowe piórka, cekiny, wełna, skrawki materiału, itp.

Jak się bawić?

Rozkładamy na podłodze bardzo duży arkusz papieru. Na nim rysujemy postać dziecka. Jeśli jest to przedszkolak, możemy poprosić, by się położył i obrysowujemy jego sylwetkę - tak by rysunek na papierze był w skali 1:1. Dzieci szkolne same rysują swoją postać - nieco mniejszą, niż jest jej rzeczywisty rozmiar - ale niech to będzie rysunek w naprawdę dużej skali :)

Następnie dziecko wypełnia swoje kontury dowolnymi materiałami (wycinkami z gazet, drobnymi ozdobami, skrawkami materiału). Może także pokolorować postać w dowolny sposób. Chodzi o to, by jak najwierniej odtworzyć swój wizerunek.

Wesołej zabawy!