Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

RODZINNE KUKIEŁKI

- Rodzinne kukiełki -

Do zabawy będą potrzebne:

  • patyczki do lodów,
  • brystol
  • taśma klejąca i klej,
  • krepa lub wycinanki
  • zdjęcia rodziny (przede wszystkim głowy),
  • skrawki materiału.

Jak się bawić?

Sklejamy końcami dwa patyczki – najlepiej nałożyć trochę jeden koniec na drugi, by konstrukcja była silniejsza. Razem z dzieckiem wybieramy kilka rodzinnych zdjęć. Ważne, by były na nich widoczne duże, wyraźne twarze. Ze zdjęć wycinamy koła – głowy osób – o średnicy około 3 – 5 cm. Przyklejamy twarze do końca patyczków.

Następnie bierzemy kartkę papieru i zginamy ją na pół. Wycinamy z niej kształt litery T (tak, by zgięcie przypadało na górną krawędź litery T). Robimy na środku niewielki otwór i wkładamy do niego patyczki. Sklejamy przód i tył papieru. Kukiełka już prawie gotowa! Zostało tylko ozdobienie jej krepą, wycinankami lub skrawkami materiału i można zrobić kukiełkowe przedstawienie!

Można także wykorzystać kukiełki do porozmawiania z dzieckiem o emocjach. Pokaż kukiełką, co robi mama, gdy się cieszy? Co robi tata, gdy go coś smuci? Pokaż kukiełką, jak się zachowujesz, gdy Cię coś złości? itd.

Wesołej zabawy!