Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

ROLKOWY WĄŻ

- Rolkowy wąż-

Do zabawy będą potrzebne:

  • rolki po papierze toaletowym - krótsze,
  • rolki po papierze kuchennym - dłuższe,
  • sznurek lub wstążka,
  • kredki, pisaki lub farbki
  • możemy również wykorzystać kolorowy papier i klej

Jak się bawić?

Wesoła i tania zabawka i zabawa. Dzieci mogą pokolorować rolki papieru, narysować lub nakleić na nich jakieś kolorowe wzory, które będą symulować skórę węża, mogą narysować oczy, buzię, itd. Przez narysowanie na rolkach odpowiednich elementów mogą stworzyć węża groźnego bądź np. przyjaznego. Następnie należy przeciągnąć sznurek przez wszystkie rolki, zawiązując jego koniec wokół ostatniej i mamy gotowego węża! Węża można wykorzystać do domowego teatrzyku i wymyślić jakąś baśń, w której wzorzysty wąż będzie jednym z głównych bohaterów.

Wesołej zabawy!