Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

SŁOMKOWA BIŻUTERIA

-Słomkowa biżuteria -

Do zabawy będą potrzebne:

  • kolorowe słomki do picia,
  • nożyczki,
  • kolorowy sznurek,
  • kolorowy makaron – rurki.

Jak się bawić?

Przygotuj pocięte na kawałki słomki do napojów. Jeśli dziecko jest starsze, może również pociąć słomki samodzielnie. Pokaż dziecku, jak nakłada się pocięte słomki na sznurek, a następnie jak zawiązać na końcu supełek. Podpowiedz bądź zapytaj dziecko, jakie ozdoby może zrobić ze słomek nawleczonych na sznurku. Oprócz kolorowych słomek świetnie sprawdza się makaron w kształcie grubych rurek. Można kupić gotowy kolorowy lub kupić jednobarwny i pokolorować go farbkami.

Oprócz wykonania ozdób typu bransoletki czy naszyjniki, możemy też ułozyć z kolorowych sznurków barwne, fantazyjne mozaiki na płaskiej, jednobarwnej powierzchni (np. na białej kartce lub na blacie stołu).

Wesołej zabawy!