Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

SŁOWO PO SŁOWIE

- Słowo po słowie -

Do zabawy będą potrzebne:

  • kartka i długopis

Jak się bawić?

Gracze układają i zapisują historyjkę, dopisując do niej po jednym słowie. Dzieje się to w ten sposób, że pierwszy z graczy zapisuje pierwszy wyraz (np. Dawno), drugi - kolejny (np. temu), trzeci gracz (lub ponownie pierwszy) dopisuje następny wyraz, który logicznie pasuje do ułożonej dotychczas całości (np. Dawno - temu - żyła...). Gdy jeden z graczy postawi po swoim wyrazie kropkę, kolejny gracz rozpoczyna nowe zdanie, które jest logiczną konsekwencją poprzedniego.

Gdy już cała historyjka będzie gotowa, można ją odczytać na głos, a potem spróbować... opowiedzieć ją od końca ;) Tym razem już tylko ustnie i nie słowo po słowie, bo byłoby to zbyt trudne, ale na przykład zdanie po zdaniu. Warto przy tym postarać się odtworzyć możliwie wszystkie szczegóły.

Wesołej zabawy!