Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

TAK czy NIE?

- TAK czy NIE? -

Do zabawy będą potrzebne:

  • tylko dobry humor ;)

Jak się bawić?

Rodzic wybiera ze swojego otoczenia jakąś rzecz/osobę dobrze znaną dziecku, ale nie mówi jej nazwy/imienia (może to być ulubiona bajka, książka, przedmiot znajdujący się w pobliżu, przyjaciel dziecka, ktoś z rodziny, ulubiona potrawa, itd.). Zadaniem dziecka jest odgadnąć, co pomyślał rodzic. W tym celu dziecko zadaje serię pytań, na które rodzic może odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie". Gdy dziecko odgadnie - grający zamieniają się rolami.

Warto zwrócić uwagę dziecku, by nie zadawało od razu pytań typu: Czy to jest miś? Czy to jest telewizor? itd., tylko raczej wypytało najpierw o cechy tego przedmiotu: Czy to jest większe niż książka? Czy jest twarde? Czy jest jednokolorowe? itd.

Zabawa świetnie nadaje się na dłuższą jazdę samochodem lub pociągiem, bo nie potrzebujemy do niej żadnych rekwizytów.

Wesołej zabawy!