Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

WOREK SKARBÓW

- Worek skarbów -

Do zabawy będą potrzebne:

  • worek przedszkolaka, może być również nieprzezroczysta reklamówka,
  • "skarby" - np. maskotka, gąbka do mycia, klucz, łyżka, itd.;

Jak się bawić?

Zabawa polega na rozpoznawaniu za pomocą zmysłu dotyku „skarbów”, które mama bądź inny opiekun schowali do worka. Dziecko chwyta poprzez worek, z zewnątrz, jeden z przedmiotów ukrytych w worku i dotykając go palcami ze wszystkich stron rozpoznaje, co to jest. Nie wkłada przy tym ręki do worka, a jedynie dotyka "skarbu" poprzez materiał, z którego zrobiony jest worek. Gdy odgadnie nazwę przedmiotu, dorosły opiekun wyciąga odkryty skarb i zgadujemy dalej. Jeżeli uczestników zabawy jest więcej, można urządzić konkurs: która z osób odgadnie więcej skarbów. Trzeba pamiętać o tym, by "skarby" były bezpieczne – bez ostrych zakończeń, gładkie.

W przypadku starszych dzieci możemy utrudnić zabawę: dziecko "obmacuje" worek ze wszystkich stron i stara się odgadnąć oraz zapamietać nazwy wszystkich przedmiotów znajdujących się, według niego, w środku. Potem zabieramy worek, a dziecko spisuje wszystkie przedmioty, jakie wyczuło w worku, starając się wymienić je wszystkie. Następnie wysypujemy zawartość worka i sprawdzamy, czy dziecko dobrze odkryło i zapamiętało wszystkie "skarby".

Wesołej zabawy!