Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Historyjki obrazkowe - LEGENDY

Każdy arkusz przedstawia jedną historyjkę obrazkową, opartą na znanej legendzie. W zależności od wieku dziecka możesz wybrać jedną z dwóch przygotowanych przez nas wersji:

Wersja A
- przeznaczona jest dla młodszych dzieci
- pokazuje właściwą kolejność zdarzeń

- zadaniem dziecka jest opowiedzieć, co się wydarzyło.  Może również użyć swojej wyobraźni, by wymyślić inne zakończenie do zawartej w historyjce bajki.
- dodatkowo, możemy pociąć historyjkę na poszczególne części i wymieszać je, a następnie poprosić dziecko, by ułożyło obrazki według właściwej kolejności zdarzeń.

Wersja B
- przeznaczona dla starszych przedszkolaków
- przedstawia zdarzenia NIE po kolei

- zadaniem dziecka jest przyjrzeć się obrazkom i ustalić właściwą kolejność zdarzeń, oznaczając ją cyferkami od 1 do 4 w rogach obrazków. Następnie może opowiedzieć całą historyjkę. Może również użyć swojej wyobraźni, wymyślić inne zakończenie do zawartej w historyjce bajki.

Możesz wybrać wersję odpowiednią dla wieku dziecka lub stosować wersje naprzemiennie, w celu urozmaicenia zadań. Obie wersje są tak przygotowane, by dziecko mogło pokolorować obrazki - przed wykonaniem ćwiczenia lub po jego zakończeniu.
Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Zobacz również:

Wesołej zabawy!

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.