Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Jak masowo zakładać konta nauczyciela?

W systemie grupowym istnieje możliwość masowego zakładania kont nauczyciela. W celu skorzystania z tej funkcji należy najpierw przygotować plik tekstowy, zawierający następujące dane nauczycieli: nazwisko, imię, adres mailowy (dane oddzielone przecinkami), każdy nauczyciel w osobnym wierszu. Plik może mieć dowolną nazwę, ale musi mieć rozszerzenie .csv, np. nauczyciele.csv. Poniżej znajduje się przykład zawartości takiego pliku:

Kowalski, Jan, adres@mailowy.pl
Nowak, Joanna, adres2@mailowy.pl
Bratek, Anna, adres3@mailowy.pl


Istnieje kilka sposobów przygotowania takiego pliku:

  1. Plik może zostać wyeksportowany ze szkolnego systemu informatycznego (z pomocą informatyka), jednak nie w każdej szkole będzie taka możliwość.
  2. Plik można stworzyć ręcznie w dowolnym edytorze tekstowym (np. w Notatniku systemu Windows), kierując się opisanymi wyżej zasadami.
  3. Alternatywnie można przygotować dane w dowolnym arkuszu kalkulacyjnym (np. Arkusze Google). Wypełniamy wtedy 3 kolumny, w pierwszej umieszczamy nazwiska, w drugiej imiona, w trzeciej adresy mailowe. Przecinków w tym przypadku nie stawiamy. Następnie korzystamy z opcji eksportu treści arkusza do pliku CSV. W Arkuszach Google będzie to opcja "Plik -> Pobierz -> Wartości rozdzielane przecinkami (.csv)".

Gdy mamy już przygotowany plik CSV, należy skorzystać w naszym systemie z funkcji importu kont nauczyciela z pliku CSV, co zostanie opisane dalej krok po kroku:

1. Zaloguj się na swoje konto grupowe, wpisując w pomarańczowej zakładce
login i hasło.

Jeśli nie masz jeszcze konta grupowego, czytaj tu: Jak założyć konto grupowe?2. Kliknij w link "Ustawienia".


3. Kliknij przycisk "Zarządzanie nauczycielami".


4. Kliknij przycisk "Importuj konta".


5. Wciśnij przycisk "Przeglądaj", by wskazać plik CSV z dysku, następnie wciśnij "Prześlij".


6. Przejrzyj wiersze odczytane z pliku (na czerwono będą wiersze błędne, które nie będą uwzględnione przy imporcie). Następnie wypełnij pola pod tabelką i wciśnij przycisk "Zaimportuj".
 

Początkowe hasło będzie wspólne dla wszystkich nauczycieli. Przy pierwszym logowaniu system wymusi zmianę hasła. Loginami nauczycieli będą ich adresy mailowe.

Jeśli chcesz, żeby nauczyciele dostali powiadomienie o założeniu konta, zaznacz opcję "Wyślij powiadomienia email".


7. W ostatnim kroku zobaczysz podsumowanie wykonanego importu - konta poprawnie zaimportowane oraz wiersze odrzucone. Wciśnięcie przycisku "Zakończ" przeniesie Cię do ekranu zarządzania nauczycielami.W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami, korzystając
z formularza kontaktowego