Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Jak można przekazać materiały SuperKid swoim uczniom?

Otrzymujemy od Was mnóstwo zapytań na temat tego, jak w okresie zamknięcia szkół i przedszkoli nauczyciele mogą przekazywać materiały dzieciom, by nie łamać naszego Regulaminu i Ustawy o ochronie praw autorskich.

Bardzo Wam DZIĘKUJEMY za te pytania. Świadczą one o tym, że nasi Użytkownicy są odpowiedzialnymi ludźmi, dbającymi o przestrzeganie prawa.

Świadomość, że tak pozytywne osoby korzystają z naszego serwisu, napawa nas dumą i radością. Cieszymy się, że sprawa praw autorskich jest dla Was ważna i że macie świadomość, że SuperKid istnieje tylko i wyłącznie dzięki opłatom abonamentowym.

Gdyby nasze materiały swobodnie krążyły w Internecie za darmo, SuperKid przestałby istnieć, bo nie byłby w stanie się utrzymać. Nie byłoby już cotygodniowych nowości, pomysłów, arkuszy i gier. Nie moglibyśmy już realizować Waszych próśb i sugestii.


Nasz Regulamin precyzuje dość dokładnie zasady korzystania z materiałów i możliwość ich przekazywania. Jednak teraz, w okresie kwarantanny - tak trudnym czasie dla wszystkich nauczycieli, rodziców i dzieci - postanowiliśmy nieco złagodzić niektóre zasady, by pomóc w procesie zdalnego nauczania.


Poniżej podsumowanie wszystkich zasad:

Zgodnie z Regulaminem (p. V i VI):
 • MOŻNA powielać/kopiować wydruki arkuszy w dowolnej ilości i przekazywać je dzieciom (i ich rodzicom) w celach edukacyjnych (np. na zajęciach w szkole, w przedszkolu, w bibliotece, na imprezach edukacyjnych, na zajęciach terapeutycznych, itp.)
 • MOŻNA zamieszczać na stronie szkoły linki do naszych DARMOWYCH materiałów (np. do Darmowego Pakieciku, który jest przygotowywany co miesiąc dla osób bez abonamentu).
 • NIE WOLNO przekazywać innym osobom (w tym uczniom, wychowankom, rodzicom) danych do logowania na swoje konto
 • NIE WOLNO zamieszczać materiałów SuperKid na innych stronach internetowych (np. na stronie szkoły czy przedszkola)

Pełen tekst Regulaminu - tutaj.

WYJĄTKOWO W OKRESIE KWARANTANNY* wyrażamy zgodę na to, by:
 • przekazywać uczniom materiały (w formie plików pdf) drogą mailową
 • udostępnić materiały uczniom w zamkniętej grupie na Facebooku, utworzonej specjalnie dla danej klasy
 • udostępniać materiały na stronie przedszkola lub szkoły, pod warunkiem, że strona wymaga logowania, tzn. uczeń musi się zalogować, by uzyskać dostęp do materiałów. Dotyczy to na przykład platformy dziennika elektronicznego, która z zasady wymaga logowania.
 • udostępniać na stronie szkoły/przedszkola ćwiczenia przygotowane przez nauczyciela w naszych generatorach arkuszy (czyli materiał opracowuje nauczyciel, ale za pomocą naszego narzędzia)

  * - dotyczy także zdalnego nauczania w przedszkolach lub szkołach

Jesteśmy przekonani, że ułatwienia, które wprowadziliśmy na okres kwarantanny, pomogą nauczycielom w trudach zdalnego nauczania.

SuperKid.pl:
 • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
 • ZERO irytujących treści i reklam
 • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
 • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
 • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.

Świat Przyjazny Dziecku