Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Jak zapisać arkusz z Generatora Arkuszy do pliku pdf?

UWAGA: Obecnie wszystkie wersje generatorów w serwisie mają już wbudowaną możliwość generowania plików w formacie PDF. Poniższa instrukcja dotyczy tylko starych wersji generatorów.

Wszystkie generatory arkuszy dostępne w naszym serwisie umożliwiają zapis treści arkusza w specjalnym pliku, który można później ponownie wczytać do generatora w celu dalszej edycji dokumentu (służą do tego przyciski "Zapisz" i "Wczytaj"). Pliku zapisanego w ten sposób nie otwieramy bezpośrednio, a jedynie poprzez wczytanie do generatora.

Istnieje również możliwość zapisania przygotowanego arkusza w formacie pdf, dzięki czemu można go później drukować już bez konieczności uruchamiania generatora arkuszy. Wystarczy zainstalować dowolny program, który działa jak wirtualna drukarka i konwertuje pliki do formatu pdf.

UWAGA: W systemie Windows 10 taka wirtualna drukarka jest domyślnie zainstalowana i nosi nazwę "Microsoft Print to PDF".

Jeżeli jednak nie posiadasz systemu Windows 10, to poniżej pokazujemy, jak zainstalować wirtualną drukarkę pdf, na przykładzie programu doPDF, który można bezpłatnie ściągnąć z sieci. Możesz także użyć każdego innego programu o podobnej funkcjonalności.

KROK 1: Pobierz program doPDF ze strony www.dopdf.com/pl (kliknij tam przycisk "Pobierz teraz!"), a następnie zainstaluj go na swoim komputerze. Ten krok wykonuje się tylko raz.

KROK 2: W każdym generatorze arkuszy jest dostępny przycisk "Drukuj". Wciśnij go, gdy uznasz, że Twój arkusz jest już gotowy.

KROK 3: W oknie parametrów drukowania, które się otworzy, wybierz pozycję doPDF z listy drukarek, a następnie wciśnij OK.

KROK 4: Pojawi się nowe okno z parametrami programu doPDF. Wskaż miejsce na dysku, w którym ma być zapisany plik pdf, oraz jego nazwę (1), następnie zaznacz opcję "High quality" (2) i wciśnij przycisk OK (3).

KROK 5: Plik pdf, utworzony w poprzednim kroku, możesz teraz w dowolnym momencie drukować bez potrzeby uruchamiania generatora arkuszy. Do otwierania i drukowania plików pdf służy program Adobe Acrobat Reader (jeśli korzystałeś już z jakichkolwiek materiałów do wydruku oferowanych w naszym serwisie, to na pewno masz już ten program zainstalowany).

Pamiętaj, że pliku w formacie pdf nie będzie już można modyfikować w generatorze arkuszy. Dlatego najlepiej jest zapisywać utworzony arkusz w dwóch postaciach: w pliku konfiguracyjnym przeznaczonym do ponownej edycji (przycisk "Zapisz") oraz pliku pdf przeznaczonym tylko do wydruku (przycisk "Drukuj" + wybór programu doPDF). 

W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami, korzystając
z formularza kontaktowego