Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Japońskie znaki kanji

znaki japońskie kanji

Tych ćwiczeń po prostu nie można przegapić :). Dzieci nie tylko poćwiczą percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową, ale na dodatek będą miały okazję poznać tajniki prawdziwego japońskiego pisma! A dokładniej - oswoją się co nieco ze znakami kanji (czytaj: kandżi). Znaki te są dla nas, Polaków, bardzo ciekawe - nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także dlatego, że jeden znak może oznaczać całe słowo.

Zadaniem dziecka jest w pierwszej kolejności odnaleźć znak identyczny do tego, który jest wyróżniony ramką. Warto zaznaczyć, że wszystkie znaki to autentyczne znaki japońskie, mające swoje określone znaczenie :). Następnie należy narysować znak po śladzie - wykonując ruchy dokładnie w takiej kolejności, jaką wskazuje wzór. Japończycy rysują swoje znaki w określony, uporządkowany sposób, a dzieci spróbują ten sposób naśladować, ćwicząc tym samym koordynację oka i ręki.

W ramach jednego zestawu trudność rośnie wraz z rosnącym numerem ćwiczenia. Pierwsze ćwiczenie w zestawie jest najłatwiejsze, kolejne zadania są coraz trudniejsze.

Życzymy dobrej zabawy!

W tej sekcji są dostępne następujące materiały:

Zestaw 1
Zestaw 2
Zestaw 3
Zestaw 4
Zestaw 5
Zestaw 6
Zestaw 7
Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.