Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Karty pracy (72) - Styczeń - Poziom 3

karty pracy klasa 3 - Dzień Babci i Dzień Dziadka- pisanie życzeń
Karty pracy na poziomie 3 mogą być przeznaczone dla zdolniejszych drugoklasistów, standardowo dla uczniów klasy 3 oraz dla dzieci starszych z trudnościami w nauce lub problemami rozwojowymi.

Karty możesz drukować i stosować w domu lub w szkole.
 

Karta pracy 1 - Styczeń
(wersja łatwiejsza, bc)
// (wersja łatwiejsza, kol)
(wersja trudniejsza, bc) // (wersja trudniejsza, kol)

Opis: Uzupełniamy brakujące litery w zdaniach o styczniowych świętach i wydarzeniach, łączymy fragmenty przysłów o styczniu, rozpoznajemy ptaki zimujące w Polsce, dopasowując ich nazwy do ilustracji i odrzucając te, które nie pasują.

Karta pracy 2 - Czas przeszły, teraźniejszy i przyszły - Postanowienia noworoczne (wersja bc) // (wersja kol)

Opis: Wycinamy etykiety z wyrazami i uzupełniamy nimi wypowiedzi dzieci, wstawiając odpowiednie czasowniki w czasie przeszłym, teraźniejszym lub przyszłym, aby opisać ich osiągnięcia z poprzedniego roku i plany na przyszłość. Dopisujemy brakujące wyrazy w przysłowiu o Nowym Roku.

Karta pracy 3 - Podsumowanie minionego roku
(wersja bc)
// (wersja kol)

Opis: Czytamy wypowiedź Gabi i analizujemy jej doświadczenia w minionym roku, kończymy zdania, pisząc z czego jesteśmy najbardziej dumni i co nam przyniosło radość. Następnie uzupełniamy zdania o minionym roku, wpisując brakujące cyfry, i zapisujemy podziękowania za to, co się wydarzyło.

Karta pracy 4 - Łączenie dzielenia z dodawaniem i odejmowaniem – Maria Skłodowska-Curie (wersja bc) // (wersja kol)

Opis: Wykonujemy różne działania matematyczne w zakresie 100, aby odkodować ważne daty z życia Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie kolorujemy pola, na których działania dają wynik równy 5, by dowiedzieć się, które zdania zostały wypowiedziane przez Marię.

Karta pracy 5 - Kalendarz
(wersja bc)
// (wersja kol)

Opis: Wycinamy etykiety z wyjaśnieniami i dopasowujemy je do podanych określeń czasu (godzina, doba, tydzień, rok, kwartał, wiek). Następnie wskazujemy kolejność dni tygodnia, wpisując w kółka cyfry od 1 do 7 oraz uzupełniamy diagram brakującymi nazwami miesięcy.

Karta pracy 6 - Ż wymienne na G – Dzień Babci i Dzień Dziadka
(wersja bc)
// (wersja kol)

Opis: Uzupełniamy luki w wyrazach, wpisująć Ż, wyjaśniamy pisownię tych wyrazów. Czytamy tekst o Dniu Babci, odnajdujemy w nim zdrobnienia z literą Ż i zapisujemy słowa, od których powstały.

Karta pracy 7 - Redagowanie życzeń - Dzień Babci i Dzień Dziadka
(wersja bc)
// (wersja kol)

Opis: Uczymy się redagować życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka, uwzględniając, komu i z jakiej okazji je składamy, czego życzymy oraz kto jest ich autorem. Piszemy własne życzenia i opowiadamy ustnie o najpiękniejszych chwilach związanych z dziadkami.

Karta pracy 8 - Obwody figur
(wersja bc)
// (wersja kol)

Opis: Wskazujemy prawidłową definicję obwodu, obliczamy obwody figur, mierząc długości ich boków, tworzymy własne rysunki czworokątów zgodnie z podanymi wskazówkami.

Uwaga: Aby zachować na wydruku rzeczywiste wymiary figur, należy zaznaczyć w oknie ustawień swojej drukarki opcję: "Faktyczny rozmiar".

Karta pracy 9 - Powiedzenia i przysłowia - Ferie
(wersja bc)
// (wersja kol)

Opis: Wskazujemy, co oznaczają podane przysłowia (np. „co dwie głowy, to nie jedna”, "pójść po rozum do głowy"), zaznaczając właściwe odpowiedzi. Dopasowujemy przysłowia do odpowiednich sytuacji podczas ferii zimowych.

Karta pracy 10 - Rozwijanie zdań - Ferie
(wersja bc)
// (wersja kol)

Opis: Uzupełniamy wypowiedź Rity o podane w ramce wyrazy oraz na podstawie ilustracji rozwijamy zdania, odpowiadając na pytania: jaki? lub jaka? jak? co? gdzie? na czym?
Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.