Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Czy trzeba bać się myszy?

Zapytaj Kofenka o to, co Cię Ciekawi

Drogi Kofenku!

Nazywam się Natalia i mam 8 lat. Chciałabym, żebyś odwiedził Myszkowo. Bo w Myszkowie są myszy, a ja bym chciała dowiedzieć się więcej o nich. Pomóż. Nie wiem, czy ich się bać czy nie. Proszę, odwiedź Myszkowo, czyli myszy polne. Dziękuję na zapas.

Natalia

Witaj Natalko,

Bardzo mi miło, że do mnie napisałaś. Bardzo dziękuję za zaproszenie do Myszkowa. Nie poznałem jeszcze myszy na Waszej planecie, ale zapytałem o nie mojego kumpla – notesika i wspólnie znaleźliśmy sporo informacji.

Myszki to małe ssaki. Mają milutkie futerko, najczęściej w kolorze szarym lub brązowym. Śmiesznie poruszają wąsikami, a ich bystre oczka wyglądają jak maleńkie koraliki. Myszy są gryzoniami i mają silne ząbki, którymi rozgryzają twarde ziarenka i nasiona.

Natalko, nie musisz obawiać się myszy. To bardzo płochliwe zwierzątka i to one bardziej boją się Ciebie - przecież dla nich jesteś olbrzymem :). Niektórzy ludzie bardzo je lubią i hodują je nawet w swoich domach dla przyjemności. Takie hodowane w domu myszki mają często biały kolor. Jest wiele milutkich zwierzątek podobnych do myszy np. koszatniczki, chomiki, nornice, myszoskoczki.

Serdecznie Cię pozdrawiam, bądź dzielna - papa!

Kofenek

Ty również napisz!

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.