Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Komiksy z serii: INSPEKTOR WĄSIK

komiks legendy polskie

"Inspektor Wąsik" to seria komiksów opracowana z myślą o dzieciach na poziomie elementarzowym. Komiksy, oprócz zabawnej historii do poczytania, oferują dziecku możliwość aktywnego udziału w przebiegu zdarzeń poprzez wykonywanie rozmaitych zadań.

Mottem Inspektora Wąsika jest stwierdzenie: "Nigdy nie zmartwi mnie zbyt trudna zagadka. Zawsze zmartwi mnie jej brak". Dlatego nasz bohater będzie natrafiał na różne tajemnice do rozwikłania. Na kolejnych stronach komiksu pojawią się proste łamigłówki skierowane do dzieci, które chcą pomóc głównemu bohaterowi.

Ta forma rozrywki edukacyjnej rozwinie wyobraźnię dzieci oraz będzie stanowić trening wielu ich umiejętności, m.in. logicznego myślenia, percepcji wzrokowej czy orientacji przestrzennej. Są też dobrą okazją do doskonalenia umiejętności czytania.

Pomysłów na wykorzystanie komiksu jest naprawdę bardzo wiele. Wszystko zależy od kreatywności rodzica lub nauczyciela :).

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Zobacz również:

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.