Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

Na skróty:

Wspieramy:

Komiks - Mark Twain: Książę i żebrak

komiks utwory literackie 

Zapraszamy do zapoznania się z historią dwóch chłopców, którzy zamieniają się miejscami. Akcja powieści Twaina ma miejsce w XVI-wiecznym Londynie, ale opisywane w niej wartości są uniwersalne.

Gdy Tomek - ubogi chłopiec - zostaje pomylony z następcą tronu Anglii, poznaje blaski i cienie władzy. W tym czasie przyszły król, narażony na niebezpieczeństwa, przeżywa liczne przygody i poznaje smutną rzeczywistość swoich najuboższych poddanych. Komiks pomoże dzieciom zrozumieć wartość prawdziwej przyjaźni i współczucia.

Komiks to przystępna forma przedstawienia bardziej ambitnych treści, dlatego arkusze można wykorzystać, pracując również z dziećmi młodszymi - np. prosząc je o ułożenie pociętych kadrów w sensownej kolejności. W przypadku starszych dzieci komiks może być materiałem powtórkowym (przed rozpoczęciem pracy nad treścią książki) lub dodatkowym (sprawdzającym znajomość lektury).

Na dole strony znajdują się linki z gotowymi paczkami plików do pobrania.

Komiks na podstawie utworu:
Mark Twain "Książę i żebrak"

Tutaj pobierzesz komiks w całości (pliki spakowane, format 7z):

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Zobacz również:

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.