Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Komiksy opracowane na podstawie utworów literackich

komiks legendy polskie 

W tej sekcji udostępnimy komiksy opracowane na podstawie dzieł literackich (lub ich fragmentów) - dzieł, które na stałe wpisały się w kanon literatury światowej.

Komiksy można wykorzystać np. z dziećmi młodszymi, dla których książka w oryginale byłaby jeszcze za trudna. Komiks to przecież przystępna forma przedstawienia bardziej ambitnych treści. Komiks można nie tylko czytać, ale także pociąć na poszczególne kadry i poprosić dziecko, by złożyło wszystko w sensowną całość. W ten sposób poćwiczymy logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniem.

W przypadku starszych uczniów, komiks można wykorzystać na wiele sposobów:
- jako materiał powtórkowy przed rozpoczęciem pracy nad treścią książki
- jako materiał dodatkowy - w trakcie przerabiania danej lektury. Uczeń może np. opowiedzieć fragment historii przedstawiony na kilku kadrach komiksu, może porównać treść komiksu z treścią oryginału i wskazać istotne różnice. Można poprosić ucznia o wyrażenie swojej opinii na temat tego, jak treść książki została zaprezentowana w komiksie. Ciekawym urozmaiceniem lekcji lub pracy w domu byłoby przekazanie dziecku komiksu z... pustymi dymkami (wcześniej trzeba by było je zamalować korektorem) - zadaniem dziecka byłoby samodzielne wymyślenie wypowiedzi poszczególnych postaci (na podstawie znajomości treści książki).

Pomysłów na wykorzystanie komiksu jest naprawdę bardzo wiele. Wszystko zależy od kreatywności rodzica lub nauczyciela :).

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn

Zobacz również:

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.