Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ćwiczenia na koncentrację uwagi

Oto spis materiałów edukacyjnych, które pozwolą dziecku trenować umiejętność skupienia i  koncentracji uwagi. Jest to umiejętność bardzo ważna - szczególnie we współczesnym świecie, gdzie ogromna ilość różnorodnych bodźców docierających do dziecka nie sprzyja wyciszeniu i skupieniu uwagi.

Rozwijanie umiejętności koncentracji to cel, któremu mogą służyć bardzo różnorodne typy zadań - od najprostszych kolorowanek począwszy, poprzez ćwiczenia na szukanie różnic, rysowanie po śladzie, gry memory i wiele innych, aż po bardziej skomplikowane łamigłówki. Ważne, by przy wykonywaniu ćwiczeń nie rozpraszały dziecka "przerywniki" z zewnątrz, takie jak dźwięk telewizora, hałaśliwa muzyka z mp3 czy dźwięki z włączonego komputera ("masz wiadomość", "Ala jest już dostępna", "Alek przesłał Ci filmik", itd. :)

Zapraszamy wobec tego do ćwiczeń. Spis będziemy na bieżąco aktualizować o dochodzące materiały.

Zobacz także materiały z innych działów:

SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.