Opinie naszych użytkowników

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi. Wasza strona jest po prostu fantastyczna(...)
Agnieszka K.

Wczoraj byłam bezradna jak pomóc mojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia. A dzisiaj jestem szczęśliwa, że dzięki Pani pomocy, mojemu dziecku udało się ruszyć z miejsca.
Beata z Łodzi

Bardzo często korzystam z serwisu SuperKid.pl... Jest świetny, kapitalny, rozwija wyobraźnię, kreuje osobowość, rozwija zainteresowania :) Dziękuję.
Elżbieta J., mama i nauczycielka

Czytaj inne opinie »

W 2020 r. SuperKid.pl otrzymał
NAGRODĘ GŁÓWNĄ
w konkursie
ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU,
w kategorii: Internet.
Organizatorem konkursu jest:
Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Labirynty wyrazowe

labirynty wyrazowe

Zapraszamy dzieci do zgłębiania tajemnic labiryntów ;). Tak jak w tradycyjnych zadaniach tego typu, dziecko szuka odpowiedniej drogi i - omijając ślepe zaułki - rysuje ołówkiem linię do wyjścia z labiryntu.

To jednak nie koniec zadania! Idąc przez labirynt właściwą drogą, dziecko zbiera po drodze litery i układa z nich wyraz - rozwiązanie zagadki. Ostatni etap pracy to zilustrowanie odczytanego hasła w wolnym polu.

W labiryntach są stosowane różne rodzaje liter (małe lub wielkie) i różne rodzaje czcionek - wszystko po to, żeby oswoić dzieci z rozmaitymi wersjami liter. Na co dzień spotykamy się przecież z wieloma odmiennymi rodzajami pisma i nie powinniśmy mieć trudności z odczytaniem i zrozumieniem zapisanych słów. Tego - między innymi - będziemy się też uczyć w tych ćwiczeniach.

Stopniowo będziemy dodawać kolejne labirynty wyrazowe.

Zajrzyj także do gier online:

Chcesz otrzymywać informacje o nowych materiałach edukacyjnych dla dzieci?

Zapisz się na darmowy biuletyn
SuperKid.pl:
  • TYSIĄCE materiałów edukacyjnych
  • ZERO irytujących treści i reklam
  • dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA
  • dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć
  • BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)

Bo KAŻDE dziecko jest mądre i inteligentne.
Trzeba tylko dać mu szansę.